zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O nejlepší dřevěný dům roku 2010

16.11.2009
Ekologické stavění, bydlení
O nejlepší dřevěný dům roku 2010

Pod patronací Ministerstva zemědělství ČR a České komory architektů zahájili zástupci Nadace dřevo pro život, Moravskoslezského dřevařského klastru a Asociace dodavatelů montovaných domků třetí ročník architektonické soutěže Dřevěný dům. Jejím cílem je vybrat nejlepší realizace a návrhy z hlediska architektonického, ekologického, úspor energií a dalších kritérií. Účastníci budou soutěžit ve dvou kategoriích - Realizovaný energeticky úsporný rodinný dům a Návrh nízkoenergetického rodinného domu.

Kritéria hodnocení zahrnují architektonickou a výtvarnou kvalitu návrhu, kvalitu objemového, dispozičního a funkčního řešení, technologickou a konstrukční vyspělost, investiční náročnost při realizaci a energetickou koncepci.

"Již první a druhý ročník zaujal natolik, že svým rozsahem patřily mezi největší architektonické soutěže za posledních patnáct let," uvádí předseda poroty Ing. arch. Pavel Horák.

Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu domu pro bydlení s podstatným použitím technologie skládané z dřevěných prvků, výrobků z aglomerovaného dřeva nebo stavebnicových systémů na bázi dřeva, včetně srubových a roubených.

Soutěžní podmínky jsou zveřejněny na internetových adresách: www.cka.cc, www.drevoprozivot.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí