zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové Centrum ekologické výchovy Kladno

12.11.2009
Ekologické vzdělání a výchova
Nové Centrum ekologické výchovy Kladno

Cvrčovice (Kladensko) - Ve Cvrčovicích u Kladna se chýlí k závěru výstavba Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun, které má pořádat školicí akce a zotavovací pobyty zaměřené na ochranu životního prostředí. Investorem je město Kladno, většinu nákladů má uhradit Evropská unie. Výstavba by měla být kompletně hotova tento měsíc, řekl dnes novinářům kladenský primátor Dan Jiránek (ODS).

"Dokončuje se budova, připravuje se vnitřní vybavení," uvedl.

Jde o takzvaný pasivní dům, který má nízké nároky na vytápění. Budova s ubytovací kapacitou 35 míst bude mít také vlastní čistírnu odpadních vod, na kterou by v budoucnu mohly být napojeny i okolní rodinné domy.

Město se nyní chystá uzavřít partnerskou smlouvu se střediskem ekologické výchovy Čabárna, které se bude v objektu zajišťovat vzdělávací aktivity. "Budeme to dotovat částkou 165.000 korun, ale gros samozřejmě musí sehnat nezisková organizace, jak z vlastních prostředků, tak z dotací od Evropské unie," dodal primátor. Příspěvek města je podle něj určen na spolufinancování projektu, zbytek má být uhrazen z EU. Maximální výše podpory z programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost je 7,5 milionu Kč.

Centrum má sloužit především žákům a studentům, pro něž bude pořádat pobyty podobné školám v přírodě. Doplňkově se v něm však budou moci vzdělávat i dospělí - pracovníci soukromých firem i městští úředníci zabývající se problematikou životního prostředí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí