zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zajímavá cesta k vědě, T-exkurze, otevřely registrace

13.11.2009
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Zajímavá cesta k vědě, T-exkurze, otevřely registrace

Pro nadanou či zvídavou mládež, kterou zajímají přírodní vědy, připravil Talnet novou nabídku T-exkurzí. Registrace je otevřena do 18. listopadu 2009.

Talnet - vzdělávací projekt pro nadanou a zvídavou mládež pořádá kromě vzdělávacích online kurzů dvakrát ročně T-exkurze, které umožní zájemcům o problematiku přírodních věd setkat se zajímavým způsobem s aplikovanou vědou. Společně s instruktory mohou tentokrát účastníci T-exkurzí Talnetu například vytvořit astrofotografii, prozkoumat mechorosty pod mikroskopem, zjistit příčiny proměn Prahy nebo si pořádně zaexperimentovat v chemické laboratoři.
V T-exkurzi probíhá nejprve po internetu pod vedením instruktora teoretická příprava - účastníci poznávají obecné principy problematiky, které se T-exkurze bude týkat. Při návštěvě odborného pracoviště nebo při práci v terénu si pak mohou ověřit použití svých poznatků v praxi. T-exkurzi završuje zpracování informací z praktické části do ucelené prezentace, která by měla popsat a zhodnotit celou T-exkurzi. Práce na závěrečném výstupu je podpořena online debatou s instruktory i spolužáky. T-exkurze tak není jen setkáním se zajímavými tématy, ale má pro účastníky konkrétní didaktické přínosy.
Přihlášku a úplný seznam T-exkurzí, do kterých je možno se přihlásit, najdete na stránkách Talnetu www.talnet.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí