zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studenti, vyjádřete se Designem proti kožešinám!

18.11.2009
Příroda
Studenti, vyjádřete se Designem proti kožešinám!

I těmito slovy by se dala charakterizovat výzva organizace Svobody zvířat, která právě dnes spouští nový ročník oblíbené mezinárodní výtvarné soutěže s etickým nádechem Design Against Fur (DAF) v České a Slovenské republice. "Registrace do soutěže probíhají on-line na stránce www.dafcr.cz a budou otevřené až do 26. března 2010. Studenti si mohou vybrat, zda chtějí do soutěže poslat plakát, flashovou animaci, nebo obojí. Tématem letošního ročníku jsou králičí kožešiny. Snažíme se tak upozornit na mýtus, že kožešiny z králíků jsou pouze vedlejším produktem masného průmyslu, což samozřejmě není pravda," vysvětluje Lucie Moravcová ze Svobody zvířat, koordinátorka DAF v ČR a SR.

Soutěž DAF již od roku 2003 celosvětově vyhlašuje mezinárodní Aliance za módu bez kožešin (FFA, www.inFURmation.com), v České a Slovenské republice ji koordinuje členská organizace FFA Svoboda zvířat (www.svobodazvirat.cz). Úkolem studentů je vytvořit kreativní plakát či flashovou animaci, které by mohla některá ze světových organizací na ochranu zvířat použít ve své protikožešinové kampani. Soutěž je určena středním a vysokým školám.
"Minulý rok jsme otevřeli registrace prostřednictvím českých stránek také pro slovenské studenty a tento krok se velmi osvědčil. Do soutěže se zapojilo hned několik slovenských škol," říká Moravcová. V roce 2009 pak ve spolupráci se společností ADOBE proběhlo také historicky první Česko-slovenské kolo, v rámci nějž vybírala vítěze odborná porota složená ze zástupců reklamních agentur.
Tento rok je soutěž je rozdělena do 4 světových oblastí (Velká Británie a Irsko, Evropa a mezinárodní, Čína a Rusko), jejichž vítězové pak postupují do h! lavního finále. Studenti mohou vyhrát až 1 000 USD (celosvětový vítěz "Grand Prize Winner"). Výherce kola Evropa a mezinárodní získá 700 EUR. Také letos bude Svoboda zvířat vyhlašovat Česko-slovenské kolo.
V současné době ještě probíhá mezinárodní on-line hlasování pro veřejnost (People´s Choice Award 2009). "Vybírat můžete mezi finalisty světových regionů z roku 2009. Hlasování bude otevřeno až do konce listopadu," uzavírá Moravcová. Hlasovat můžete na tomto odkazu: www.infurmation.com

Kontaktní osoba: Lucie Moravcová
Telefon: 736 766 188
E-mail: lucie.moravcova@svobodazvirat.cz


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí