zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodní nádrž v Novém Hrozenkově získá novou podobu

19.11.2009
Voda
Ekologická dovolená, cestování
Přírodní nádrž v Novém Hrozenkově získá novou podobu

Přírodní koupaliště Na stanoch v Novém Hrozenkově na Vsetínsku se dočká modernizace. Pro návštěvníky tu vznikne nové zázemí i parkoviště.

Modernizace by měla být hotova do následující letní turistické sezony. V areálu má obec vybudovat převlékárny se sprchami, sociální zařízení, venkovní posezení, dětské hřiště, volejbalové hřiště a parkoviště zhruba pro 300 aut. Dosavadní podmínky byly spíše improvizované, například sociální zařízení bylo v unimobuňkách, sprchy chyběly a jako parkoviště sloužila přilehlá louka.

"Úpravu koupaliště dokončíme v červnu příštího roku. Práce trochu nečekaně zbrzdilo počasí, protože nám tu v polovině října napadlo půl metru sněhu, nicméně v současné době jsou již hotové hrubé stavby převlékáren a sociálního zařízení a na jaře pak přijdou na řadu hřiště a venkovní posezení," uvedla starostka Nového Hrozenkova Stanislava Špruncová (ČSSD). Celkové náklady na modernizaci dosáhnou 38 milionů korun, z toho 30 milionů obec získala z Evropské unie z Regionálního operačního programu.

Koupaliště Na stanoch je jedním z mála přírodních koupališť na Valašsku. Navíc voda v Novém Hrozenkově patří trvale k nejčistším v regionu.

Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí