zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šumava je hlavním tématem listopadového čísla Priority

20.11.2009
Příroda
Šumava je hlavním tématem listopadového čísla Priority

Jako hlavní téma našeho časopisu jsme si tentokrát vybrali Šumavu, na kterou jsme se zaměřili hned v několika článcích. Dočtete se například o studii odborníků z národního parku Bavorský les, která prokázala, že pro vyvážený rozvoj regionu může být národní park výhodou. A proč by to, co platí pro Bavorský les, nemohlo platit i na druhé straně hranice v národním parku Šumava?

Rozvoji šumavského regionu pomáhají i prostředky z Operačního programu Životní prostředí. O Šumavě mimo jiné přinášíme i rozhovor s geobotanikem (vegetačním a krajinným ekologem), spisovatelem a popularizátorem vědy profesorem Pavlem Kovářem.

Pan Kovář je mj. prezidentem filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví, který se ve dnech 5.-11. října uskutečnil v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Třeboni. Moderátorem Ekofilmu byl letos podruhé herec Jaroslav Dušek, v rozhovoru s ním se mimo jiné dočtete, co ho na festivalu zaujalo a proč se perou děti v Bhúthánském království.

V Prioritě najdete také tradiční rubriky - tahák - tentokrát s nejčastějšími chybami při podávání žádostí a ukázkou finanční analýzy II., příklady dobré praxe ze zahraničí a ukázky úspěšných projektů OPŽP. V komentáři Petra Valdmana se dočtete o připravovaných změnách v pravidlech pro poskytování dotací ze strukturálních fondů z pohledu OPŽP.

Priorita č. 10 ke stažení

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí