zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nevyhazujte staré oblečení - ještě může pomoci

21.11.2009
Odpady
Nevyhazujte staré oblečení - ještě může pomoci

Oddělení sociální prevence a pomoci Odboru sociální péče, v jehož gesci je sociálně terapeutická práce a sociální pomoc lidem na okraji společnosti (bezdomovci, lidé propuštění z vězení, apod.), organizuje sbírku použitého šatstva pro své klienty. Klientelu našeho oddělení tvoří převážně osoby bez přístřeší trpící reálnou chudobou. Těmto lidem je sociálními kurátory a dalšími odborníky poskytována komplexní péče - poradenská, sociálně terapeutická i pomoc při zajištění nejnutnějších životních potřeb.

Jednou z takových doplňkových služeb, které přispívají ke zmírnění jejich aktuálně negativní situace a její ovlivnění směrem k důstojnému způsobu života, je zprostředkování základní hygieny a předcházení různým onemocněním ohrožujícím ve výsledku i celou majoritní společnost. Součástí této služby je i možnost poskytnutí čistého šatstva.

Proto se na vás dovolujeme informovat o možnosti donést použité ošacení na naše pracoviště, kde bude následně předáno potřebným klientům.

V současné době potřebují především teplé zimní bundy, svetry, mikiny, trika, spodní prádlo, ponožky, pánské rifle, manšestráky, a pánskou obuv.

Sbírka se koná ve dnech 18. 11. a 23. 11. v době od 17:00 do 20:00 v sídle OSPP OSP na Křenové 20, Brno. V případě dotazů kontaktujte Mgr. Tamaru Slavíkovou, tel. 543 210 671. Za pomoc děkují sociální kurátoři.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí