zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka a poptávka technologií

25.11.2009
Obecné
Nabídka a poptávka technologií

Nabídka technologií:

Profilované plechy pro uložení střešních solárních panelů

Ref.: 09 SE 67CB 3EZ3

Švédská společnost vyvinula systém profilování plechů, které je možné po jejich zpracování velmi snadno použít pro uložení solárních panelů na střechy budov. Firma navíc rovněž vlastní technologii na tenké solární panely a nabízí tak k licenci kompletně integrovanou technologii.


Aktivní systém pro pronájem a parkování kol

Ref.: 09 SI 68CS 2S3E

Slovinská firma vyvinula aktivní systém pro pronájem a parkování kol, který umožňuje jak pronájem kol, tak bezpečné parkování vlastních kol. Aktivní stojany jsou vybaveny inteligentním zámkem. Systém umožňuje mnohem lepší bezpečnostní zabezpečení než ostatní současné systémy. Zákaznická komunikace (rezervování kola, placení a další) probíhá buď prostřednictvím mobilního telefonu nebo internetu. Firma hledá partnery pro obchodní smlouvu.


Ekologicky příznivý protipožární materiál

Ref.: 09 DE 76DW 3EQ4

Německá firma vyvinula inovativní a vysoce odolný anorganický protipožární materiál, který je ekologicky příznivý a zároveň netoxický. Funkčnost materiálu je založena na nové generaci spékané vnější vrstvy (zhuštění) materiálu a na uvolňování vodní páry ve spolupráci s vnitřní vrstvou. Firma hledá partnery z průmyslu pro adaptaci materiálu specifickým podmínkám a technickou spolupráci.


Poptávka po technologiích:

Nová separační metoda pro směsi oleje a vody

Ref.: 09 US 87GA 3F34

Americká nadnárodní firma hledá vhodnou strategii pro oddělení emulzí vody a oleje, které jsou stabilizovány přírodně se vyskytujícími se činidly a koloidními částečkami. Společnost zajímají především nové mechanické separační procesy, chemické postupy založené na destabilizování vzájemně interakčně působících částicích vody a oleje a fyzikální postupy. Firma má zájem o spolupráci formou nákupu licence, hotového výrobku, kontrahovaného výzkumu, konzultací, společného výzkumu apod.


Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.enterprise-europe-network.cz

Dalších více než 4 000 nabídek a více než 900 poptávek po inovačních technologiích a řešeních lze zdarma nalézt pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: http://www.enterprise -europe-network.cz/transfer/

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí