zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Počítač se spotřebou nižší než žárovka

26.11.2009
Energie
Počítač se spotřebou nižší než žárovka

Nové stolní PC Comfor kategorie označované jako nettop nese označení Piccolo Eco 2 a přináší několik "nej" hned v několika ohledech: Nejlevnější (necelých 75000 Kč včetně DPH), nejmenší a maximálně ekologický počítač zmíněné značky je velký asi jako šálek dvojité kávy, a spotřebuje méně energie než 40W žárovka.

Vyjádřeno v parametrech a číslech: Do krabičky s rozměry 172,5 x 153,5 x 20 mm se vešel celý počítač založený na základní desce s pokročilým čipsetem nVidia Ion a procesoru Intel Atom s pamětí 1 GB DDR2, harddiskem HDD 160 GB SATAII. Pozoruhodný je však zejména nízkou spotřebou, která dosahuje pouze 20 W, ale také velmi nízkou hlučností do 21 dB. Jako operační systémem používá Piccolo Eco 2 MS Windows XP Home CZ.

Oproti obdobným konkurenční produktům této kategorie mu však výrobce nadělil i úspornější vybavení než lze v této cenové skupině získat. Pokud jde o vstupní a výstupní zařízení, obsahuje čtyři USB, jeden RJ-45 pro gigabitovou síť a konektor pro sluchátka plus mikrofon, což ubírá možnost pro multimediální využití (nelze vyvést multikanálový zvuk), obrazovým výstupem je pouze DVI. Nečekejte ohromující výkon, na kancelářské i běžné domácí využití však zaujme svou prostorovou i energetickou úsporností.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí