zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologická módní obuv od tchajwanské návrhářky se stává hitem

29.11.2009
Ekologická módní obuv od tchajwanské návrhářky se stává hitem

Ve světě se začínají šířit zprávy úspěchu nové módní kolekce dámských bot od tchajwanské módní návrhářky Colin Linové. Co je ovšem na nové kolekci zvláštní, je materiál, který paní Linová k výrobě bot použila.

K překvapení všech užaslých zákazníků jsou boty vyrobeny z recyklovaného novinového papíru. Podle zprávy Associated Press svoje výrobky představila již minulý rok a k dnešnímu datu jich prodala okolo čtyř tisíc párů.

Své zákazníky si návrhářka našla zejména v řadách fanoušků ekologie a podpůrců zdravého životního prostředí. Jeden pár bot vyrobí za tři až čtyři hodiny a prodává je za sto až sto padesát dolarů.

Paní Linová v obuvnictví pracuje již dvacet šest let a vzkazuje svým výrobním konkurentům, aby začali přemýšlet nad spojením mezi výrobou a ekologií. Její recyklované boty jim mohou být dobrou inspirací.

Kromě bot se pustila také do výroby tašek ze stejného materiálu. Její technika pletení a barvy novinových stránek vytvářejí unikátní struktury a barevné kombinace. Recyklovaná obuv i pestré tašky jsou překvapivě odolné a pevné. Díky svojí šetrnosti k přírodě a originálnímu vzhledu se módní kolekce Colin Linové začíná stávat unikátním ekologicko-módním hitem.

Paní Linová v obuvnictví pracuje již dvacet šest let a vzkazuje svým výrobním konkurentům, aby začali přemýšlet nad spojením mezi výrobou a ekologií. (AP/SITA)

Paní Linová v obuvnictví pracuje již dvacet šest let a vzkazuje svým výrobním konkurentům, aby začali přemýšlet nad spojením mezi výrobou a ekologií.

www.velkaepocha.sk

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí