zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Valašském Meziříčí zakázali vstup do mladých lesních porostů

05.12.2009
Les
Ve Valašském Meziříčí zakázali vstup do mladých lesních porostů

Kdo se ode dneška až do Štědrého dne vydá do jehličnatých mlazin v okolí Valašského Meziříčí, riskuje pokutu. Tamní radnice totiž vyhlásila už tradiční zákaz vstupu do porostů mladších patnácti let.

Vedení městských lesů se tímto opatřením brání kdysi masivnímu náporu zlodějů stromků. Ještě před rokem 2005 nebylo výjimkou, když lesníci denně napočítali desítky odcizených smrčků a jedlí.

"Případ neoprávněného výřezu vánočních stromků nebyl na území našeho města zaznamenán už několik let," pochvaluje si místostarostka Dagmar Lacinová. Přesto ale uklidňuje zájemce o turistiku, které by do tamních hvozdů přilákalo letošní teplé počasí.

"Tento zákaz se týká pouze vstupu do porostů, po lesních cestách se budou moci lidé pohybovat bez omezení. Lokality, do kterých bude zákaz vstupu, budou označeny cedulemi."

A kdo je přehlédne, musí počítat s pokutou od mimořádných hlídek městské policie. Radnice se podle místostarostky musí bránit také škůdcům uvnitř města, kde roste spousta jehličnanů.

"Stromy jsou natírány směsí repelentu a ovčího tuku, které za pokojové teploty silně zapáchají," uzavírá Dagmar Lacinová.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí