zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové vodní paradigma

05.12.2009
Obecné
Příroda
Voda
Klimatické změny
Nové vodní paradigma

Motýli na Slovensku. Po stopách uhlíku. Voda v krajině a globální změny klimatu. Houby čistí životní prostředí.

V seriálu Adriany Krobové se tentokrát vypravíme zjistit, jaký je svět housenek a motýlů na Slovensku. Lépe řečeno, jak je zmapován. I přesto, že první údaje o motýlech Slovenska pocházejí už z roku 1772, na další publikaci na toto téma se čekalo až do těžko uvěřitelného roku 1964. V letošním roce by se ovšem situace měla změnit. Monografie o bionomii a ekologii motýlů Slovenska by se svého vydání měla dočkat ještě do konce letošního roku.

Natáčeli jsme také na workshopu s názvem Ekonomika služeb ekosystémů a biodiverzity na příkladu Konga, který nedávno proběhl v Praze. Jedna ze souvisejících přednášek na workshopu se týkala tzv. uhlíkové stopy.

Příští týden začíná v Kodani konference o změnách klimatu. Zástupci jednotlivých zemí budou pracovat na společné dohodě, která nahradí Kjótský protokol z roku 1997.
Příspěvkem do diskuse o změnách klimatu je publikace, která vyšla pod názvem Voda pro ozdravení klimatu aneb Nové vodní paradigma. Co přináší, jsme zjišťovali od doc. Jana Pokorného, jednoho z autorů.

A nebude chybět ani náš seriál o houbách. Desátá část se věnuje houbám, které jsou schopné odstraňovat škodlivé látky z životního prostředí.

Natura
ČRo Leonardo

Čas vysílání: čtvrtek 9.00; reprízy: čt 18.00, pá 15.00, ne 16.00, po 13.00, út 1.00, st 5.00

Radio na p��n�

Zvukový archiv pořadu ve formátu MP3.
Informace o službě Rádio na přání naleznete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí