zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejezte maso, pomůžete chránit klima, vyzval McCartney europoslance

05.12.2009
Klimatické změny
Nejezte maso, pomůžete chránit klima, vyzval McCartney europoslance

Alespoň jeden den v týdnu ze svého jídelníčku vyškrtněte maso a pomůžete tím ochraně klimatu naší planety! Tak by se dal shrnout vzkaz z včerejšího vystoupení britského hudebníka a bývalého člena skupiny Beatles Paula McCartneyho v Evropském parlamentu.

Slavný muzikant v bruselském sídle zákonodárců vystoupil v rámci slyšení o boji proti globálnímu oteplování, které neslo název "Méně masa = méně tepla".

"Je naléhavě třeba něco v té věci udělat," poznamenal McCartney, který sám maso nejí, což připomněl i v proslovu. Dodal ale, že řada vědců maso jí, a přesto vyzývá ke snížení spotřeby masa a omezení živočišné produkce.

McCartney odkazoval třeba na studie, podle nichž živočišná výroba produkuje více emisí než celý sektor dopravy. Kromě toho produkce masa má dopady také například na odlesňování, čímž dále ovlivňuje životní prostředí.

Dobytek na pastvinách vypouští do ovzduší plyny, mimo jiné metan. Ten má však velkou schopnost držet teplo, připomněl hudebník, podle něhož to přispívá ke globálnímu oteplení.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí