zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EasyJet je ekologičtější než běžný evropský automobil

06.12.2009
Doprava
Ovzduší
EasyJet je ekologičtější než běžný evropský automobil

Nízkonákladové aerolinky EasyJet se zaměřily na ochranu životního prostředí. "Průměrné stáří jednoho letounu nepřesahuje 3,5 roku a přepočteno na jednu osobu jsou průměrné emise oxidu uhličitého nižší než u ostatních leteckých společností nebo u běžného evropského automobilu," konstatoval ředitel komunikace Oliver Aust.

"Tradiční aerolinky, které létají po stejných trasách jako EasyJet, mají až o 27 procent vyšší emise oxidu uhličitého na osobu než naše společnost. Tento stav způsobují především malá obsazenost a stáří letounů běžných aerolinek," vysvětlil Aust.

Koncem listopadu EasyJet rovněž vyzval k schválení přísných emisních standardů pro leteckou dopravu. Ty by měly vést až ke čtyřicetiprocentnímu snížení emisí oxidu uhličitého u další generace letadel. "Je to jeden z prvních kroků, které vedou k plánovanému plnění slibu leteckých společností snížit celkové emise z letecké přepravy," potvrdil mluvčí aerolinek.

EasyJet v současnosti spolupracuje s techniky a výrobci na projektu ekologického letounu EcoJet, který by měl začít létat do deseti let. K snížení emisí oxidu uhličitého o padesát procent vzhledem k dnešnímu stavu mají přispět zejména dva rotory umístěné nad ocasem letadla a odlehčený trup. Zároveň by měl EcoJet produkovat až o čtvrtinu méně hluku než běžné letouny.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí