zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologický protest na Koloseu

12.12.2009
Klimatické změny
Ekologický protest na Koloseu

ŘÍM/KODAŇ - Aktivisté mezinárodní ekologické organizace Greenpeace vyšplhali na římské Koloseum a žádali, aby v Kodani na konferenci o změnách klimatu byla uzavřena historická dohoda o omezení emisí skleníkových plynů.

Kodaň: historickou dohodu dnes, dělejte historii dnes, hlásal transparent, který na symbol italské metropole ve středu zavěsilo osm aktivistů. Padesátka dobrovolníků pak svými těly na zemi vytvořila heslo Active now (Aktivní teď).

Jestliže světoví lídři nebudou jednat už nyní, aby omezili emise skleníkových plynů, ze Země vymizí mnoho živočišných i rostlinných druhů, dojde k rozsáhlé migraci a hladomoru, a to je destabilizující bomba pro mír ve světě, uvedl v prohlášení šéf kampaně Greenpeace v Itálii Francesco Tedesco. Americký prezident Barack Obama a další světoví lídři mají teď možnost, aby všem zajistili trvalý mír a díky tomu vstoupili do dějin, dodal.

Italská organizace na ochranu životního prostředí Legambiente u příležitosti kodaňské konference oznámila, že zahájila kampaň, během níž vysadí v Římě do února 1000 stromů. Je to malý, ale konkrétní cíl, uvedla Legambiente, která vysadila první stovku stromů už během středy. Tato kampaň, nazvaná Řím pro Kodaň, je součástí iniciativy Plant for the Planet Programu OSN pro životní prostředí (UNEP).

Italská metropole patří k těm nejzelenějším v Evropě. V parcích tu je na 350 000 stromů, dalších 150 000 roste v ulicích města, uvádí římská radnice. Ta považuje stromy za nedocenitelné bohatství nejen pro jejich krásu, ale i pro jejich schopnost zachycovat oxid uhličitý a produkovat kyslík .

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí