zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nadace podpoří ekologickou výchovu dětí

15.12.2009
Ekologické vzdělání a výchova
Nadace podpoří ekologickou výchovu dětí

Liberec - V rámci právě vyhlašovaného grantového programu podpoří Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor již po osmé děti a jejich pedagogy z mateřských, základních i středních škol v Libereckém kraji. Smyslem tohoto projektu je povzbudit učitele k větší aktivitě v ekologicko - výchovném vzdělávání mládeže.

"Rádi bychom pomohli těm školám, které by rády ekologickou výchovu se svými žáky provozovaly, ale chybějí jim na to finanční prostředky. Nechceme, aby se žáci například nemohli zúčastnit výukového pobytu pouze proto, že by to pro ně bylo finančně nedostupné."

Prostředky na tento program získává nadace od firemních dárců, jako například Lesy ČR, s.p., ale i od krajského úřadu Libereckého kraje, či nadace Preciosa. Tento grantový program vyhlašuje nadace již po osmé a za tu dobu jsme již dokázali vyjít školám více vstříc a i školy samotné se do projektu zapojují čím dál tím větší měrou. Příkladem může být minulý ročník, kdy jsme již podpořili čtrnáct projektů celkovou částkou 217.000,- Kč, oproti prvnímu roku, kdy jsme podpořili pouze dva projekty částkou 6.500,- Kč. Za celou historii tohoto grantového programu bylo podpořeno již 62 žádostí celkovou částkou přesahující 860.000,- Kč.

Školy mohou podávat žádosti až do konce ledna příštího roku na formuláři, který je možné stáhnout na stránkách nadace (http://jizerky.ecn.cz). Přednost budou mít ty projekty, které budou mít přímou vazbu na Jizerské hory a u kterých bude kladen důraz na práci v terénu. Chceme, aby se děti učili ekologii prakticky v přírodě a ne pouze ve školních lavicích. I tento rok však záleží na ochotě místních firem celý projekt finančně podpořit, abychom měli pro školy co nejvíce prostředků.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí