zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Acer - ekologicky šetrné LCD s bílými LED

15.12.2009
Obecné
Acer - ekologicky šetrné LCD s bílými LED

Acer rozšířil nabídku LCD monitorů s podsvícením bílými LE diodami, využívají nejnovější technologie, mají zajímavý design a vysokou užitnou hodnotu.

Acer S243HL

Společnost Acer rozšířila svoji nabídku těchto ekologicky šetrných displejů s bílými LEDkami v řadách spotřebitelských i profesionálních monitorů. Jedná se o LCD Value a Business (V193WL, V243HL, B243HL), displeje řady S (S243HL) a řady P5 (P195HQL, P225HQLand). Všechny tyto monitory nyní využívají technologii bílých LED, která nejen lépe splňuje nároky na "zelenější" výrobky s nižším dopadem na životní prostředí. Tyto displeje také neobsahují nebezpečné látky, jako je rtuť nebo halogenové plyny. A ve srovnání s běžnými CCFL displeji mají monitory s bílými LE diodami (WLED) nižší spotřebu energie, a to až o 68 %.

Acer P225HQ

Provedení s bílými svítivými LED nabízí kromě nižší spotřeby také vyšší účinnost, delší životnost, vyšší odolnost - mimo jiné proti vnějším nárazům - a menší rozměry. Tato technologie také umožnila vyrobit monitor S243HL - s necelými 15 mm nejtenčí LCD panel v kategorii 24" monitorů (61mm) na trhu. Ekologicky šetrné monitory s podsvícením bílými LEDkami splňují specifikace EPAT, RoHS a Energy Star 5.0.

Acer V243H

Acer TFT LCD panely s bílými LED - tabulka

Jan Pěnkava

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí