zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EKOLOGICKÉ MOTORY Z ČECH

20.12.2009
Ekologická auta
EKOLOGICKÉ MOTORY Z ČECH

K dalším motorářským počinům firmy Hyundai patří nedávné zahájení sériové výroby vznětových modelů Hyundai i30 Stop&Go v závodě v Nošovicích, kterým firma rozšířila svou výrobní řadu praktických a ekologických modelů. Hyundai i30 Stop&Go s mimořádně hospodárným motorem 1.6 CRDi je prvním provedením modelu i30 Stop&Go se vznětovým motorem vyvinutým v rámci ekologické iniciativy Blue Drive.

Systém Stop&Go se osvědčil pro snižování spotřeby paliva při popojíždění v městském provozu, neboť u stojícího vozidla vypíná motor a spouští jej okamžitě, jakmile řidič sešlápne pedál spojky. Počátkem letošního roku byl uveden do modelů i30 poháněných zážehovými motory 1,4 a 1,6 l, v nichž výrazně zlepšil hospodárnost provozu a snížil emise CO2, aniž by došlo ke zhoršení jejich dynamických vlastností. Modely i30 Stop&Go se vznětovým motorem 1,6 l jsou k dispozici ve dvou výkonových verzích: 66 kW (90 k) a 85 kW (116 k). Varianta 66 kW (90 k) má emise CO2 113 g/km, což v porovnání se standardním provedením bez systému Stop&Go znamená snížení o 2 g/km, kombinovaná spotřeba je pouze 4,3 l/100 km, tj. o 0,1 l/100 km nižší. Podobně působivé hodnoty nabízí výkonnější model 85 kW (116 k), který se může rovněž pochlubit snížením emisí CO2 o 2 g/km na 117 g/km.

"Nové motory poházejí z jednoho z nejnovějších, a nejmodernějších závodů Hyundai, který byl vybudován v České republice. Po uvedení zážehových modelů i30 Blue na trh jsme se setkali s velmi pozitivní odezvou po celé Evropě, zejména v zemích, jejichž daňová soustava zohledňuje množství emisí CO2. Tento model osloví hlavně stále početnější skupinu zákazníků, kteří chtějí omezit negativní dopady svého spotřebního chování na životní prostředí, a fleetové manažery, jejichž cílem je snížit celkové provozní náklady pomocí vozidel s nižšími emisemi CO2 a skromnější spotřebou paliva.," řekl Allan Rushforth, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí