zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

15.12.2009
Obecné
Nabídka technologií

Záplavová mapa

Ref.: 09 NL 60AF 3F1G

Holandská firma vyvinula technologii na principu GIS pro rychlou vizualizaci záplav při velkých bouří a vytrvalých deštích. Technologie umožňuje zobrazit rizikové oblasti a efekt možných protipovodňových opatření. Firma hledá partnery pro komerční spolupráci, zvláště pak technologické firmy napojené na místní správu či vládní agentury.

Biologicky odbouratelný a kompostovatelný materiál pro obalový průmysl

Ref.: 08 GB 40n6 0IUM

Britská firma vyvinula biologicky odbouratelný obalový materiál založený na směsi rostlinného původu: stonků a listů rostlin a dalších přírodních ingrediencí, které poskytují vhodnou alternativu v současnosti používaným plastům. Materiál je také možné použít ve stavebnictví. Firma nabízí licenci k technologii a hledá partnery ze sektoru obalové techniky, stavebnictví a výrobní sféry.

Profilované plechy pro uložení střešních solárních panelů

Ref.: 09 SE 67CB 3EZ3

Švédská firma vyvinula systém profilování plechů, které lze po jejich zpracování velmi snadno použít pro uložení solárních panelů na střechy budov. Firma navíc vlastní i technologii na tenké solární panely a nabízí tak k licenci kompletně integrovanou technologii.


Ekologicky příznivý protipožární materiál

Ref.: 09 DE 76DW 3EQ4

Německá firma vyvinula inovativní a vysoce odolný anorganický protipožární materiál, který je ekologicky příznivý a zároveň netoxický. Funkčnost materiálu je založena na nové generaci spékané vnější vrstvy (zhuštění) materiálu a na uvolňování vodní páry ve spolupráci s vnitřní vrstvou. Firma hledá partnery z průmyslu pro adaptaci materiálu specifickým podmínkám a technickou spolupráci.

Dalších více než 4 000 nabídek a přes 900 poptávek po inovačních technologiích a inovačních řešeních lze nalézt zdarma pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.enterprise-europe-network.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí