zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Topíte plynem či LTO? Měříte znečištění ovzduší?

21.12.2009
Ovzduší
Topíte plynem či LTO? Měříte znečištění ovzduší?

Někteří majitelé čerpacích stanic byli upozorněni, že mají povinnost jako provozovatel kotle na ústřední vytápění a ohřev vody v shopu čerpací stanice, kde topení je propojeno často i s mycí halou a temperací podlahy boxů ručního podat hlášení o měření středního zdroje znečištění právě podle typu a výkonu kotle. Je tato povinnost zákonní a na koho se vztahuje?

Veškeré kotle pro vytápění - plynové a na LTO - se jmenovitým tepelným výkonem nad 11 kW podléhají povinnosti měření malých zdrojů znečišťování ovzduší Zákona č. 86/2002 Sb., o ochraně ovzduší (dále jen zákon). Povinnost měření a podávat oznámení o provedení měření u malého zdroje znečišťování ovzduší ve smyslu ustanovení upravuje § 12 odst.1, písm. f) a g) zákona:
Provozovatel malých zdrojů znečištění ovzduší je povinen prostřednictvím oprávněné osoby nejméně 1 x za 2 roky provést jeho měření a do 30 dnů od data uskutečnění tohoto měření oznámit jeho provedení na příslušný Městský úřad/Magistrát, odbor životního prostředí.


Milan Novák, Ekobena
Zdroj: PETROLmedia

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
Ukliďme Česko
23
9. 2017
23.9.2017 - Festival, slavnost
Brno
10
10. 2017
10-12.10.2017 - Konference
Milovy - Sněžné
E-expert, spol. s r.o.
26
10. 2017
26-27.10.2017 - Konference
Hotel SOREA MÁJ, Liptovský Ján, Slovensko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí