zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí jmenoval nové náměstky

05.01.2010
Politika
Ministr životního prostředí jmenoval nové náměstky

Ministerstvo životního prostředí se změnou na postu ministra muselo přistoupit k dalším personálním změnám. Protože JUDr. Jan Dusík, M.Sc. zastával funkci náměstka ministra pro dvě klíčové oblasti - a to zahraničních vztahů a legislativy, bylo nutné po jeho postupu na místo ministra životního prostředí uvažovat o dvou nástupcích.

V oblasti zahraničních vztahů a spolupráce s institucemi EU prokázala své zkušenosti a kompetenci dlouholetá vedoucí odboru Evropské unie, která se svým týmem byla také oceněna Cenou ministra pro své pracovní nasazení a motivaci všech členů týmu během předsednictví ČR v EU, paní Veronika Hunt-Šafránková, M.B.A., která se dnem 1.1.2010 stala náměstkyní ministra a ředitelkou sekce zahraničních vztahů.

Pro oblast legislativní byl náměstkem ministra a ředitelem sekce legislativy a státní správy k 1.1.2010 jmenován Mgr. František Korbel, Ph.D, dříve náměstek pro sekci legislativní na ministerstvu spravedlnosti.

První náměstek ministra životního prostředí nebyl a nebude jmenován.


"Jsem rád, že jsem na místa svých náměstků získal tak kvalitní a zkušené osobnosti, jakými bezesporu oba nově jmenovaní jsou. Velice se těším na spolupráci s nimi, protože vím, že na mnoho věcí máme společný pohled. Oba mohou zúročit své předešlé bohaté pracovní zkušenosti a okamžitě je začít využívat," řekl ke jmenování nových náměstků ministr Dusík.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí