zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Majitelé rekreačních staveb ve Zlíně nemusejí platit za odpad

06.01.2010
Odpady
Majitelé rekreačních staveb ve Zlíně nemusejí platit za odpad

Všichni vlastníci rekreační stavby na území Zlína jsou v letošním roce osvobozeni od poplatku za komunální odpad. V ostatních případech zůstává sazba i splatnost poplatku stejná jako v roce 2009. Roční základní sazba poplatku je tak i nadále stanovena na 500 korun.

Úlevu ve výši 40 procent sazby místního poplatku mají důchodci od 65 let věku, nezaopatřené děti do 18 let, osoby se zvlášť těžkým zdravotním postižením, kterým byl přiznán II. nebo III. stupeň mimořádných výhod, studenti ve věku od 19 do 26 let studující mimo území Zlínského kraje i poplatníci, kteří mají trvalý pobyt v lokalitách mimo dostupná místa svozu. Tyto lokality jsou uvedeny v příloze vyhlášky. Od poplatku může být osvobozen také ten, kdo dlouhodobě žije mimo území Zlína a jeho pobyt na území statutárního města nepřesáhne dva měsíce v roce. Od poplatku jsou osvobozeni poplatníci v okruhu do 500 metrů od obvodu skládky odpadů Suchý důl.

"Poštovní poukázky bude Magistrát města Zlína rozesílat v průběhu měsíce dubna 2010. Proto je nutné veškeré změny, jako například v počtu poplatníků, změnu kontaktní adresy či změnu periody platby uvedené na dříve vyplněné a odevzdané přihlášce, odevzdat na magistrát do konce měsíce února," konstatovala mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková.

V případě, že poplatník má dlužnou částku z minulých let, bude přijatá platba v roce 2010 použita na úhradu této dlužné částky.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí