zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mladí budou vymýšlet jak nakládat s bioodpadem

07.01.2010
Bioodpady
Ekologické vzdělání a výchova
Mladí budou vymýšlet jak nakládat s bioodpadem

Kolín - Na žáky kolínských středních škol čeká nelehký úkol. Je možné, že dokonce rébus.

Pokud se zúčastní soutěže vyhlášené firmou AVE Kolín, bude na nich, aby vypracovali dva projekty. "Soutěž bude mít dvě části," vysvětluje Věra Suchomelová, jednatelka společnosti AVE Kolín, "první bude spočívat v tom, aby studenti posbírali data o složení obsahu odpadových nádob," dodává.

Jak přesně takový sběr dat bude vypadat Věra Suchomelová neřekla. Je tedy možné, že se studenti s odpadem setkají doslova tváří v tvář.

Věra Suchomelová vysvětluje, k čemu jsou tato data potřebná. "Musíme to vědět proto, abychom správně nastavili nový systém pro sběr bioodpadu," uvedla.

Druhá část bude oproti té první pouze teoretická. "Spočívá v tom, že studenti navrhnou systém sběru bioodpadu," řekla Suchomelová. "Chceme vědět, jak by se s tím poprali naši studenti, pokud by to měli za úkol," dodala.

Studenti ale nebudou hledat odpovědi na nesnadné otázky jenom pro lepší zítřky a vědeckou slávu. Hlavním motivačním prostředkem bude totiž nemalé finanční ohodnocení, alespoň v případě výhry. "Vítězný projekt od nás získá šek na deset tisíc korun," sdělila Věra Suchomelová, jednatelka společnosti.

Vymyslí mladé mozky nové způsoby, jak nakládat s odpadem? Brzy se uvidí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí