zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Seitlová chce řešit stížnosti na hluk u letiště Ruzyně

15.01.2010
Hluk
Seitlová chce řešit stížnosti na hluk u letiště Ruzyně

Brno - Zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová vyzvala Úřad pro civilní letectví, aby se zabýval stížnostmi na nadměrný hluk, který souvisí s provozem letiště v Praze-Ruzyni. Úřad by měl zajistit vypracování studií, které zmapují hladiny hluku v denním i nočním provozu letiště a vyhodnotí, jak na něm narostl provoz za uplynulá léta. Seitlová to dnes řekla ČTK.Získané podklady by pak měly posloužit k posouzení toho, zda je letiště provozováno v souladu s platnými územními povoleními. Podle nich by mělo být provozováno tak, aby byl omezován noční provoz a celkově snižována hluková zátěž, kterou působí.

Někteří občané upozorňují na to, že provoz na letišti vzrůstá ročně o několik procent, což rozhodně nemůže vést k úbytku hluku. "Nicméně nemáme k tomu podklady, které musíme získat. Jen tak lze zjistit, jaký je stav, popřípadě následně navrhnout nějaká zlepšení," vysvětlila zástupkyně ombudsmana. V uplynulých dnech vyzvala i vedení letiště, aby se věcí zabývalo.

Letiště Praha poskytovalo v roce 2008 služby více než 50 leteckým společnostem spojujícím Prahu přímou linkou se 120 destinacemi po celém světě a šesti nákladovým přepravcům.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí