zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Schválené dotace z OPŽP překročily 48,2 miliardy korun

18.01.2010
Energie
Obecné
Voda
Schválené dotace z OPŽP překročily 48,2 miliardy korun

Od přijetí prvních žádostí v září 2007 bylo schváleno 3 095 projektů za celkové způsobilé výdaje přesahující 56 miliard korun. Po lednovém schválení posledních žádostí o dotaci přesáhla celková výše podpory z Fondu soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj 48,2 miliardy korun.

Největší objem finančních prostředků putoval do 306 projektů na zlepšení vodohospodářské infrastruktury (výstavba a rekonstrukce čistíren a kanalizace) - celková výše dotace dosáhla 38,6 miliard korun.

Nejvíce projektů - 1192 - bylo podpořeno v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Celková výše podpory pro prioritní osu 3 dosáhla 17,8 miliard korun. Z toho téměř 16,8 miliard korun zamířilo do oblasti výstavby a rekonstrukce zdrojů tepla a úspor energie v budovách mateřských a základních škol a dalších veřejných budov.

Více než 6 miliard je již na účtech příjemců

Příjemci podpory získávají peníze z OPŽP průběžně a nemusí čekat až na ukončení projektu. Státní fond životního prostředí posílá peníze i na dosud neproplacené faktury. To je pro realizátory projektů zejména v době finanční krize výrazná pomoc.

Do poloviny ledna 2010 poslal Státní fond životního prostředí na účty realizátorů projektů přes 6,2 miliardy korun. Největší částka - přes 2,7 miliardy - byla vyplacena projektům realizovaným v rámci prioritní osy 3 - udržitelné využívání zdrojů energie.

Odkaz na mapu projektů
Odkaz na tabulku příjemců

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí