zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

18.01.2010
Obecné
Krátce - různé

Výstava RecyklArt, kterou uspořádala společnosti Galileo Production, má v zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou tak velký úspěch, že ji organizátoři prodlouží do 28. února 2010. Reklamní firma rozdala školám, seniorům i dalším tvořivým lidem zbytky papírů, textilu, fólií a dalšího materiálu, který už nemohla využít. Bylo jí ho však líto zlikvidovat, a tak z netradičních materiálů vznikla originální výtvarná díla - obrázky, kostýmy i sochy. Výstava je otevřená denně od devíti do čtyř odpoledne a vstup je volný

Fanúšikovia bývalého člena Beatles Paula McCartneyho sa nedočkajú jeho júnového koncertu ma štadióne San Siro v Miláne. Spevák si totiž postavil hlavu a odmietol akceptovať hlukovú hranicu 78 decibelov platnú v tomto meste pre verejné podujatia, informovala dnes rakúska agentúra APA.
McCartneyho koncert sa mal uskutočniť 45 rokov po jeho prvom vystúpení v Miláne, ktoré sa v Taliansku zaradilo medzi legendárne. Spevák však považuje hranicu 78 decibelov pre milánsky štadión za nízku.
Talianski fanúšikovia však nemusia zúfať. McCartney vystúpi v septembri v Neapoli a vo Verone, kde neplatia žiadne obmedzenia hluku.

Bývalý ústecký hejtman Jiří Šulc při zahájení dostavby dálnice D8 přes České středohoří na podzim roku 2007 prohlásil, že aktivisté, zejména Děti Země, "svým zdržováním připravili stát o několik miliard a lidských životů".
Když však ekologické organizace chtěly, aby hejtmanství předložilo studii, ze které by dané věci vyplývaly, kraj to odmítl. Neudělal to ani, když mu to nařídilo ministerstvo vnitra a soud. Ústecký kraj odpověděl, že statistiky sledování počtu mrtvých a investiční záležitosti týkající se dálnic hejtmanství na starosti nemá.

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná v pondělí 18. ledna 2010 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

3.
Návrh nařízení vlády, kterým se mění nařízení vlády č. 484/2006 Sb., o výši časových poplatků a o výši sazeb mýtného za užívání určených pozemních komunikací, ve znění pozdějších předpisů
č.j. 1792/09
Předkládá: ministr dopravy

9.
Strategie bezpečnosti potravin a výživy na období let 2010 - 2013
č.j. 14/10
Předkládají: ministr zemědělství a ministryně zdravotnictví

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí