zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

25.01.2010
Obecné
Krátce - různé

Nadcházející 3. ročník konference Bio Summit, který se uskuteční 8. dubna 2010 v kongresovém centru U Hájků v Praze, rozšíří svá témata o problematiku LOHAS (lifestyle of health and sustainability) a bude se tak zabývat i obecnou etikou v podnikání, sociální a ekologickou odpovědností či férovou spoluprací s dodavateli. Program se zaměří na způsoby výroby, prodeje a marketingu bio-potravin, biokosmetiky, biotextilu a dalších bio/eko/fair produktových kategorií.

Ekologická volba přepravy - Dopravní sektor má celosvětově na svědomí 24 % emisí CO2, z toho 40 % nákladní doprava. S použitím kalkulátoru EcoTransIT zjistíte, jak zásilku přepravit co nejekologičtěji. Jako první v ČR nabízí DB SCHENKERrailog v rámci multimodálních řešení pohled na to, jak se zásilka chová při různých druzích přepravy k životnímu prostředí. DB Schenker se podílí na projektu ekologické kalkulačky EcoTransIT (The Ecological Transport Information Tool), kde si zákazník sám může zadat přepravu určitého objemu zboží s použitím různých druhů dopravy a podívat se na ekologický aspekt.

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná v pondělí 25. ledna 2010 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

3.
Čtvrtá hodnotící zpráva o plnění nařízení vlády č. 197/2003 Sb., o Plánu odpadového hospodářství České republiky za rok 2008 a Souhrnné vyhodnocení účinnosti nařízení vlády č. 197/2003 Sb., o Plánu odpadového hospodářství České republiky za období 2004 - 2008
č.j. 36/10
Předkládá: ministr životního prostředí

Závazek chránit životní prostředí a zdraví zaměstnanců a partnerů potvrdila i slovenská pobočka FM LOGISTIC certifikací společnosti Bureau Veritas Certification na Systém EMS - ISO 14001:2004 (Systém environmentálního managementu) a na Systém BOZP - BS OHSAS 18001:2007 (Managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci), která byla zdárně dokončena koncem loňského roku. K certifikaci se FM Slovenská rozhodla i přesto, že byly ochrana ŽP a řízení BP ve společnosti již dříve uplatňovány, ovšem sladění původních parametrů s těmito celosvětově uznávanými evropskými normami znamená pro společnost veřejný závazek - klientům, partnerům i okolnímu prostředí.

Představitelé regionu Rhône-Alpes a společnosti Renault Trucks podepsali ve výrobním závodě v Bourg-en-Bresse úmluvu o společném projektu H&DL (Hybridní alternativní energie a Development Line). Projekt spočívá ve vytvoření nové montážní platformy, plnící zároveň poslání v oblasti výzkumu a vývoje. Má umožnit zavádět do výroby nové řady nákladních vozidel a přizpůsobovat se požadavkům v oblasti regulací, technických požadavků a ochrany životního prostředí, které jsou u výroby nákladních vozidel stále náročnější.
Projekt má zahrnovat všechny typy výroby včetně výroby vozidel na alternativní pohony. Pro jeho úspěšnou realizaci se Renault Trucks spojil s několika významnými partnery. Projekt, zahájený v lednu 2008, dostává finanční podporu od francouzského státu a regionu Rhône-Alpes, a má trvat až do konce roku 2013.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí