zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jaký byl Den otevřených dveří na Jihočeské univerzitě 22.1.2010

25.01.2010
Obecné
Jaký byl Den otevřených dveří na Jihočeské univerzitě 22.1.2010

V pátek 22. ledna 2010 se na všech součástech Jihočeské univerzity konal Den otevřených dveří určený zájemcům o vysokoškolské studium i nejširší veřejnosti. Speciální program na tento den připravily všechny součásti Jihočeské univerzity - osm fakult (Ekonomická, Fakulta rybářství a ochrany vod, Filozofická, Pedagogická, Přírodovědecká, Teologická, Zdravotně sociální, Zemědělská) a vysokoškolský ústav (Ústav fyzikální biologie v Nových Hradech).

Zájemci o studium i z řad veřejnosti si mohli prohlédnout jednotlivé fakulty (a ústav) včetně odborných pracovišť a laboratoří. Byli seznámeni s nabídkou studijních oborů (i nově akreditovaných), získali informace o podmínkách přijímacího řízení. K dispozici měli také mj. přihlášky ke studiu a informační materiály o studijních možnostech. Jako nová fakulta univerzity se poprvé představila Fakulta rybářství a ochrany vod JU - v budově děkanátu fakulty ve Vodňanech byla prezentována výzkumná činnost a ukázka pokusnictví; zájemci o studijní obor rybářství získali informace v areálu univerzitního kampusu v Českých Budějovicích. V nových prostorách se představila poprvé Filozofická fakulta JU, která od začátku tohoto ak. roku sídlí v nové budově v kampusu Jihočeské univerzity ve Čtyřech Dvorech.

Některá fakultní pracoviště připravila kromě základních informačních bloků také atraktivní program, jehož součástí bylo promítání filmů s odbornou tématikou (PřF a ZSF), výstava fotografií programu Pět P (ZSF), besedy se stávajícími studenty univerzity. Zájemci si mohli prohlédnout také provoz Školního zemědělského podniku v areálu JU, chovy akvarijních ryb apod.

Prezentace Ústavu fyzikální biologie se uskutečnila v sídle vysokoškolského ústavu v Nových Hradech. Její součástí byla prohlídka laboratoří, odborných pracovišť, bioinkubátoru a specializovaných učeben.

Všechny podrobnější informace byly zveřejněny na webových stránkách příslušných fakult a ústavu a na univerzitním webu www.jcu.cz.

Na základě dosavadního hodnocení průběhu dne získaného z jednotlivých součástí univerzity vyplynulo, že o prohlídku univerzity a jejích odborných pracovišť byl zájem velmi vysoký, z předběžných průzkumů vyplývá, že si univerzitní pracoviště přišlo prohlédnout více než 5 000 návštěvníků, předpokládáme až 6 000 návštěvníků, což by bylo o cca tisíc více než v loňském roce. Přesné údaje z jednotlivých fakult doplníme po jejich získání v pondělí 25. ledna 2010.

O jaké obory byl na jednotlivých součástech největší zájem?
Ekonomická fakulta: Obchodní podnikání a Řízení a ekonomika podniku
Fakulta rybářství a ochrany vod: Rybářství
Filozofická fakulta: Historie, Bohemistika, interdisciplinární obor Evropská teritoriální studia - ČR a německy mluvící země a obory zaměřené na aplikovanou jazykovědu - např. Francouzský jazyk pro evropský a mezinárodní obchod
Pedagogická fakulta: Učitelství pro mateřské školy, Český jazyk, Psychologie
Přírodovědecká fakulta: biologické obory - Biologie, Biomedicínská laboratorní technika, Péče o životní prosgtředí, Aplikovaná informatika, přeshraniční obor Biologická chemie
Teologická fakulta: Sociální a charitativní práce, Pedagog volného času
Zdravotně sociální fakulta: Fyzioterapie, Všeobecná sestra, Zdravotnický záchranář, Sociální práce ve veřejné správě
Zemědělská fakulta: Agroekologie, Agropodnikání, Biologie a ochrana zájmových organismů a Trvale udržitelné systémy hospodaření v krajině
Ústav fyzikální biologie: Biofyzika a připravovaný obor Bioinženýrství

Díky, s pozdravem Hana Bumbová, tisk. ml. JU

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí