zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesní zvěř na Vsetínsku dostane léčebnou kúru

26.01.2010
Les
Lesní zvěř na Vsetínsku dostane léčebnou kúru

Lesní zvěř na Vsetínsku dostane koncem ledna speciální krmivo s léčivem, které ji zbaví vnitřních parazitů. Léčebná kúra je určena jelenům, daňkům, muflonům a srncům.

"Akce se pořádá od 70. let minulého století a jejím cílem je, aby se vnitřní paraziti nešířili na hospodářská zvířata," vysvětlil jednatel vsetínského mysliveckého spolku Jan Janoušek.

Ozdravovací krmivo se zvěři podává vždy na přelomu ledna a února, kdy se zvířata soustřeďují v okolí krmelců. Jen na Vsetínsku roznesou myslivci do krmelců a krmítek skoro dva tisíce kilogramů speciálního krmiva, ve kterém je v poměru jedna ku devíti přimíchán léčebný přípravek. Náklady na léčivo hradí krajský úřad, krmivo je v režii myslivců.

"Podle kmenových stavů žije jen v honitbách ve správním obvodu Vsetína o celkové rozloze přes 60 tisíc hektarů přibližně 167 jelení, 88 daňčí, 38 mufloní a 2779 srnčí zvěře," informoval Dušan Pinďák z odboru životního prostředí vsetínské radnice. Skutečné stavy jsou však podle jeho slov odlišné. "Ze sčítání na konci března loňského roku, vyplývá, že spárkaté zvěře se zde pohybuje více, u některých druhů, například u srnčí a jelení zvěře, až trojnásobně. Tyto stavy se ale kvůli migraci zvěře stále průběžně mění," dodal Pinďák.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí