zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference Bioodpad jako zdroj organické hmoty pro zemědělskou půdu

26.01.2010
Zemědělství
Bioodpady
Konference Bioodpad jako zdroj organické hmoty pro zemědělskou půdu

ZO ČSOP Koniklec společně s občanským sdružením Ekodomov pořádá dne 23. 2. 2010 konferenci Bioodpad jako zdroj organické hmoty pro zemědělskou půdu. Cílem konference je prezentovat veškeré nezbytné kroky, které musí vykonat zemědělec, aby mohl spolupracovat s obcemi při zpracování biologicky rozložitelných odpadů na organické hnojivo - kompost.


Konference bude probíhat od 9 do 16 hodin ve velké zasedací síni Magistrátu hl. m. Prahy, Mariánské náměstí 2, Praha 1. Na programu budou také výhody, které souvisejí s výrobou kompostu pro naplňování standardů GAEC, a zároveň přínos, který spolupráce se zemědělci přinese obcím při naplňování skládkové směrnice. V neposlední řadě pak konference seznámí účastníky s možnostmi financování z OPŽP a dalších zdrojů.


Na konferenci vystoupí zástupci občanských sdružení, Ministerstva životního prostředí a Ministerstva zemědělství, ÚKZÚZ, Státního fondu životního prostředí, MHMP a obcí a provozů, kde už zpracování bioodpadů úspěšně probíhá.


Konference je pořádána v rámci projektu "Kam kráčíš, odpade?" za finanční podpory SFŽP pod záštitou Miloše Petery, náměstka hejtmana Středočeského kraje pro ŽP, a Petra Štěpánka, bývalého radního Hl. m. Prahy pro ŽP.


Za účast na konferenci je díky finanční podpoře vybírán pouze příspěvek na materiály a stravu ve výši 300 Kč. Přihlásit se můžete na e-mailu alena.pribanova@ekodomov.cz, více informací získáte tamtéž.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí