zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Valašskomeziříčští myslivci rozváží potravu lesní zvěři i na lyžích zapřaženi do saní

26.01.2010
Les
Valašskomeziříčští myslivci rozváží potravu lesní zvěři i na lyžích zapřaženi do saní

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - I během nepříznivého počasí musejí myslivci ve Valašském Meziříčí jednou týdně vyrazit do lesa s krmením pro zvěř. Do nejhůře přístupného terénu sice vysílají pronajatý těžký traktor, zbytek ale obsluhují sami, například na lyžích zapřaženi do saní, řekl agentuře Mediafax myslivec Lubomr Pavelka.

Na letošní zimu si myslivci podle Pavelky, který je zároveň předsedou Mysliveckého sdružení Kelečsko, připravili 30 metrických centů sena, asi poloviční množství granulí a ovsa, krmnou řepu a pro pernatou zvěř ještě zbytky z čištění obilí. Honitba v okolí má výměru kolem 1650 hektarů.

Na připravenost myslivců dohlédl ve čtvrtek také referent lesního hospodářství valašskomeziříčské radnice Miloslav Kývala. Mluvčí města Josef Beneš agenruru Mediafax informoval, že referent si vše přijel osobně zkontrolovat přímo do terénu. "Kontrola dopadla dobře a jsem tak spokojen. Je zřejmé, že zvěř ke krmelcům chodí často a že organizace přikrmování je na vysoké úrovni," podotkl Kývala.

V honitbě je rozmístěno přes 30 krmelců, některé jsou zcela nové a vyrobili je žáci dřevařské a nábytkářské školy v Bystřici pod Hostýnem. Bez pomoci myslivců by lesní zvěř v zimě strádala. Sníh totiž pokryla ledová krusta, přes kterou se zvířata k potravě nedostanou.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí