zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Fischer naléhal na ministra: Co bude s Prunéřovem?

27.01.2010
Energie
Fischer naléhal na ministra: Co bude s Prunéřovem?

Ministerstvo životního prostředí dostalo další týdny na posuzování vlivů plánu modernizace elektrárny Prunéřov II. Ministr Jan Dusík včera seznámil s plánem dalšího postupu premiéra Jana Fischera. Mluvčí ministerstva Petra Roubíčková bez bližších podrobností řekla, že Dusík "získal souhlas premiéra s postupem, kterým hodlá ministerstvo v posuzování pokračovat". Dodala, že úřad dostal čas na rozmyšlenou.

Ministerstvo otálí s rozhodnutím o vlivu projektu na životní prostředí. Chce, aby modernizovaná elektrárna měla účinnost 42 procent, projekt počítá s účinností o čtyři procenta nižší.

Zaměstnavatelé i zaměstnanci podle Fischera ale jasně řekli, že si přejí zahájení modernizace elektrárny.

"Zazněl jasný požadavek obou sociálních partnerů, aby se investice zahájila," řekl Fischer před schůzkou s Dusíkem odkazem na jednání tripartity minulý týden. Uvedl také, že ministerstvo s Prunéřovem "začalo mít problémy".

Prunéřov zmínili na setkání tripartity minulý týden zástupci zaměstnavatelů v souvislosti potřeby zakázek pro tuzemské společnosti. "Pro tuzemské firmy by šlo o zakázky za 25 miliard korun," upozornil tehdy viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Podle některých odhadů by tak k současné stovce subdodavatelů elektrárny přibylo dalších 200 firem.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí