zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2009

29.01.2010
Zdraví
Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2009

Business Leaders Forum vyhlašuje již 19. ročník soutěže Cena zdraví a bezpečného životního prostředí pro soutěžní projekty dokončené v roce 2009. K účasti vybízí všechny, kdo pozitivně ovlivňují životní prostředí ve svém okolí: podniky, místní komunity, zastupitelstva, školy, nevládní a další organizace. Vítězem soutěže se stane subjekt, který dosáhl nejlepšího měřitelného výsledku ve zlepšení životního prostředí, bezpečnosti práce, zdraví zaměstnanců nebo obyvatel. Získá uznání a publicitu jako organizace, pro niž je ochrana životního prostředí a udržitelný rozvoj důležitou prioritou.

Za devatenáct let existence soutěže počet přihlášených projektů každoročně stoupá a blíží se k šesti stům. V minulosti byl kladen důraz především na konkrétní ekologické přínosy: snižování odpadů, recyklaci, náhrady škodlivých materiálů šetrnějšími atd. V posledních letech, kdy se intenzivně rozvíjí koncept společenské odpovědnosti firem, se v soutěži kladně hodnotí i zvýšení bezpečnosti práce, péče o zdraví zaměstnanců a obyvatelstva a hlavně změny v myšlení a přístupu lidí, kteří každý den ovlivňují okolní realitu.

Přihlášení do soutěže je možné do 31. ledna 2010. Zájemce o soutěž charakterizuje na 1-2 stranách textu projekt, který znamenal přínos ke zdraví nebo ke zlepšení životního prostředí: jednu konkrétní akci, investici či jinou aktivitu ukončenou v roce 2009. Zároveň uvede její náklady a měřitelné přínosy. Více informací o soutěži: www.blf.cz

Tomáš Nejedlo, blf@blf.cz

ZDROJ: TREND MARKETING

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí