zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oceňovaný film Architekt odpadu vyjde na DVD

29.01.2010
Odpady
Oceňovaný film Architekt odpadu vyjde na DVD

Dokumentární film režiséra Olivera Hodge Architekt odpadu míří po úspěšném uvedení v domácích kinech na DVD. Na českém trhu se objeví 1. února, agenturu Mediafax o tom ve středu informovala Nora Eckhardtová z kina Aero.

Snímek vstoupil do domácí distribuce symbolicky v Den pro životní prostředí 5. června uplynulého roku. Doposud jej navštívilo pět tisíc diváků a dokument si dokonce vysloužil Velkou cenu a cenu diváků na filmovém festivalu Ekofilm 2009.

DVD je vybaveno bonusovým materiálem, který zahrnuje mimo jiné pozdrav hlavní postavy filmu Michaela Reynoldse českému publiku. Tuto ukázku mohli zhlédnout čeští diváci na premiéře, která se konala v kině Světozor.

V centru děje je Američan Michael Reynolds, který dokáže využít i zdánlivě nepoužitelné věci. Již více než 30 let staví velmi levné a originální domy, které disponují vlastním zdrojem energie, vody i tepla. Mezi jeho stavební materiály patří staré pneumatiky, plechovky od piva, skleněné láhve a další odpadky.

Režisér Oliver Hodge sledoval práci Michaela Reynoldse a jeho boj s americkými úředníky po tři roky. Tvůrcům se podařilo vytvořit strhující portrét ojedinělého architekta. Dokument obsahuje řadu záběrů Reynoldsových domů a zobrazuje také jeho složitá jednání s úředníky.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí