zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podpora na projekt Zelená úsporám bude poskytována do konce března 2010

04.02.2010
Dotace
Podpora na projekt Zelená úsporám bude poskytována do konce března 2010

a to i přesto, že stanovený objem 50 milionů Kč byl již k 26.1. vyčerpán...

Žadatelé o dotaci z programu Zelená úsporám mohou ve stávajícím režimu využít doplňkové podpory na projekt (podporu na přípravu a realizaci podporovaných opatření) až do 31. 3. 2010, a to i přesto, že stanovený objem 50 milionů Kč byl již dnešním dnem vyčerpán. Rozhodl o tom Řídící výbor programu na svém včerejším jednání. O podporu na projekt mohou žádat ti žadatelé, kteří splní podmínky programu a úspěšně žádají o jedno či více z podporovaných opatření - zateplení, pasivní výstavbu či instalaci systémů obnovitelných zdrojů vytápění. Pro přiznání podpory na projekt je rozhodující datum podání žádosti o podporu na projekt a její současné podání s žádostí o investiční podporu. Formulář a další podmínky podpory jsou k dispozici zde.

Zájem o dotace z programu Zelená úsporám zároveň dramaticky roste. Do konce roku 2009 bylo přijato a zpracováno přes 3118 žádostí představujících zhruba 500 milionů Kč. Odhady postavené na počtu rozpracovaných žádostí ukazují, že počet přijatých žádostí do konce února pravděpodobně stoupne až na 7000, respektive 1 200 milionů Kč.

Nejvíce využívanou formou podpory (více než polovina žádostí) jsou dotace na využití obnovitelných zdrojů energie na vytápění, zejména solární systémy. Největší objem podpory se na druhou stranu čerpá na provádění celkového zateplení. Tento typ zateplení je od září tohoto roku otevřený i pro panelové domy. Jejich počet v posledních týdnech také narůstá. Největším zatím podaným projektem je zateplení panelového komplexu o více než 300 bytových jednotkách - což představuje dotaci ve výši 29 milionů Kč.

Zdroj: www.zelenausporam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí