zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost TNT Express začala používat tricykly

03.02.2010
Doprava
Společnost TNT Express začala používat tricykly

Společnost TNT Express France začala od ledna v Paříži používat k doručování lehčích zásilek tricykly. Tento typ přepravy s nulovými emisemi je prozatím možný na třetím pařížském obvodu, po celém městském centru bude služba dostupná do června 2010.

Zařazení tricyklů do vozového parku TNT Express je reakcí na neustále vzrůstající hluk, znečištění a dopravní zácpy, které přepravu ve městech provází. Dopravu komplikují také nejrůznější omezení městských zón. Již dříve proto k doručování zásilek pomocí bicyklů přistoupila TNT Express v Pekingu, kola s elektromotory využívá TNT Swiss Post v Ženevě. "Věřím, že také v Praze v budoucnu tricykly k rozvozu zásilek využijeme," říká Miloš Malaník, generální ředitel TNT Express ČR.

Vedle Paříže používá TNT Express France tricykly k distribuci zásilek v dalších osmi městech ( jedná se o Lyon, Bordeaux, Saint-Etienne, Dijon, Nancy, Rouen, Grenoble a Valence). "V průběhu první poloviny letošního roku rozšíříme destinace, ve kterých používáme tricykly, o další tři městská centra," potvrzuje nastoupenou zelenou cestu Eric Jacquement, prezident TNT Express France.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí