zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Recyklace má ekonomický význam

08.02.2010
Odpady
Recyklace
Recyklace má ekonomický význam

Jedno z nejdiskutovanějších a velmi moderních témat dnešní doby je ekologie - výrobci vozidel se předhání s motory s nižšími a nižšími emisemi, radí nám, čím můžeme a nemůžeme doma topit, recyklujeme papír, recyklujeme plasty, recyklujeme vodu, recyklujeme i tiskové kazety.

V letech hospodářské krize a ekonomické recese každý hledáme kde ušetřit ať už osobní, nebo firemní náklady Jedním z příkladů je i recyklovaný toner do tiskárny.

Ekologicky renovovaný toner však může být také ten, který má použitu pouze skořápku, která slouží jako zásobárna toho černého prášku - toneru a ostatní části jsou vyměněny a odborně překontrolovány. Na kazetě je pak nový optický válec, stěrka, některé mechanické části, které jsou při tisku namáhány, celá kazeta má založený plastový pojistný proužek, který zabraňuje vysypávání toneru během přepravy a také omezuje přístup vzduchu k toneru, aby mohla být garantována 3 letá záruka. K tomuto postupu je samozřejmě potřeba dostatečný přísun prázdných kazet k recyklaci.

Šrotovné na tonery
Kompatibilní tonery, které mají záruku 3 roky můžete pořídit již ve velkém množství internetových obchodů. Našli jsme i takové, které poskytují šrotovné na prázdné kazety. Zašlete, nebo donesete prázdnou kazetu, koupíte si kompatibilní a za Vaši starou dostanete slevu 50,- na nový.

Zdroj:tiskovky.info

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí