zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dotační program Zelená úsporám čeká další zájemce

12.02.2010
Dotace
Dotační program Zelená úsporám čeká další zájemce

Lidé loni požádali ze státního programu Zelená úsporám o dotace 485 milionů korun. Žádosti poslalo přes 3100 zájemců. Největší podíl v nich měly solární panely. Na ostravské výstavě Infotherma 2010 to uvedl ředitel Státního fondu životního prostředí (SFŽP) Petr Štěpánek. "V současné době je přijato přes 4000 žádostí, dalších zhruba 1000 čeká na zpracování na krajských pracovištích. Objem dotací zatím činí kolem 700 milionů korun z celkových zhruba 16 miliard, které Česko získalo prodejem emisních kreditů," řekl ředitel.

Nejvíce žádostí loni podali majitelé rodinných domů, kteří chtějí zužitkovat sluneční energii. O dotaci na solární kolektory požádalo zhruba 1250 lidí, kteří chtěli získat celkem 77 milionů korun, což je zhruba 40 procent z celkových nákladů na instalaci těchto obnovitelných zdrojů energie. Druhou nejpočetnější skupinou byli majitelé rodinných domů, kteří se rozhodli pro dílčí zateplení - například výměnu oken či zateplení fasády. O dotaci jich požádalo 685; výše podpory činila 91 milionů korun, což je téměř polovina potřebných nákladů.

Podle Štěpánka žádají o dotace především fyzické osoby, postupně ale přibývají i bytová družstva a společenství vlastníků.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí