zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Má to smysl, třídím odpad!

12.02.2010
Odpady
Má to smysl, třídím odpad!

"Každý z nás ve svých domácnostech vyprodukuje za jeden rok 200 až 320 kg odpadu. Z toho je 70 - 100 kg odpadů využitelných (papír, plasty, sklo, nápojový karton, kovy) . Pokud je vytřídíme do barevných kontejnerů nebo odneseme do výkupny, na sběrný dvůr nebo využijeme sběrovou akci v místě bydliště, umožníme recyklaci a další zpracování přibližně 1/3 našeho odpadu. V roce 2008 vytřídil průměrný občan ČR 36 kg využitelného odpadu - to zahrnuje více než 17 kg papíru, téměř 8 kg plastu a přibližně 11 kg skla." Nejen takové informace se můžete dozvědět na sociální síti Facebook pod heslem "Má to smysl, třídím odpad," kterou pro své komunikační aktivity založila autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., která v České republice zajišťuje provoz systému sběru, svozu, třídění a využití obalových odpadů.


Na těchto stránkách mohou návštěvníci najít vtipně a jednoduše popsané praktické rady a informace ke třídění a recyklaci odpadů.

Stránka už od ledna získala přes 2000 fanoušků a návštěvnost stále stoupá. Společnost EKO-KOM chce zábavnou formou poukázat na smysl separace a recyklace odpadů, např. v aplikaci "Popelnicový test" si můžete otestovat své znalosti z této oblasti, můžete vyjádřit svůj názor v diskuzním fóru či vkládat zajímavé fotky. Během jara tohoto roku plánuje EKO-KOM, a.s., přidat pro fanoušky zábavné interaktivní hry, kde si budou moci vyzkoušet znalosti z odpadové tématiky.

Sociální sítě jako je Facebook umožňují fanouškům mezi sebou komunikovat, sdílet data a bavit se.


Více informací:

Šárka Nováková, tisková mluvčí EKO-KOM, a.s., , tel: 602 186 205, novakova@ekokom.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí