zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Program Zelená úsporám prověří Deloitte Advisory

18.02.2010
Dotace
Program Zelená úsporám prověří Deloitte Advisory

Dotační program Zelená úsporám, který má v příštích letech rozdělit desítky miliard korun z prodeje ušetřených povolenek na vypouštění oxidu uhličitého, bude kontrolovat společnost Deloitte Advisory. Ve středu to uvedl deník E15.

Společnost Deloitte Advisory vyhrála tendr Fondu životního prostředí. Hodnota zakázky se vyšplhala na 13,7 milionu korun.

Audit si vyžádali kupci povolenek. Podle tiskové mluvčí Fondu životního prostředí Lenky Brandtové kupci požadovali, aby celý program kontrolovala přiměřeně velká mezinárodní společnost. Ta by měla dohlížet nejen na toky peněz v celém programu, ale měla by vyhodnocovat také to, kolik Česká republika ušetřila díky dotacím emisí.

"Důvodem systémového auditu není snaha zefektivnit celý program, ale jde o standardní postup hodnocení, jehož výsledky slouží pro optimalizaci administrace," uvedla mluvčí.

Celková hodnota žádostí o dotace z programu Zelená úsporám překročila podle posledních informací ministerstva životního prostředí hranici jedné miliardy korun. Podpora 50 milionů korun na financování projektových žádostí už byla vyčerpána.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí