zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochránci přírody hodnotili v Doksech na Českolipsku stav Máchova jezera

20.02.2010
Voda
Ochránci přírody hodnotili v Doksech na Českolipsku stav Máchova jezera

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky uspořádala ve spolupráci s o. p. s. Máchovo jezero v úterý v Doksech na Českolipsku seminář ke stavu Máchova jezera a jeho povodí. Účastníci představili výsledky dvouleté studie.

"Odborníci se zabývali studií Optimalizace stavu vodních ekosystémů v povodí Robečského potoka II. Máchovo jezero a jeho povodí v Libereckém kraji je turisticky vyhlášená lokalita a zároveň území velmi významné z pohledu zájmů ochrany přírody. Význam zájmového území pro ochranu přírody je deklarován i vyhlášením místních zvláště chráněných území CHKO Kokořínsko, Národní přírodní památka SWAMP, Národní přírodní rezervace Břehyně - Pecopala, Přírodní rezervace Velký a Malý Bezděz, lokality evropské soustavy Natura 2000: ptačí oblast Českolipsko - Dokeské pískovce a mokřady a evropsky významné lokality Jestřebsko-Dokesko, Velký a Malý Bezděz a Poselský a Mariánský rybník," řekla mluvčí agentury Jitka Kozubková.

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky představila na semináři v zámku v Doksech u Máchova jezera výsledky studie zpracované kolektivem pracovníků Českého vysokého učení technického v Praze v roce 2008 a 2009. Cílem studie nazvané Optimalizace stavu vodních ekosystémů v povodí Robečského potoka byly návrhy opatření ke zlepšení stavu vodních ekosystémů v povodí Robečského potoka až po hráz Máchova jezera. K navrženým řešením patřila především uskutečnění protierozních opatření na zemědělské půdě v povodí, pasportizace a rekonstrukce kanalizace a odbahnění některých nádrží v povodí.

"Části povodí Máchova jezera se řadí k přírodovědně nejcennějším územím v České republice. Věřím, že opatření doporučená ve studii přispějí ke zlepšení přírodního prostředí a s tím i souvisejícího využití území," připojil náměstek ředitele agentury Pavel Pešout.

Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí