zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Městská naučná stezka Praha - Střížkov

27.02.2010
Příroda
Geologie
Urbánní ekologie
Městská naučná stezka Praha - Střížkov

Naučná stezka Vysočany - Prosek - Střížkov

kostel svatého Václava na Proseku

Naučná stezka seznamuje s historií a současností původně samostatných zemědělských osad Vysočany, Prosek a Střížkov, nyní čtvrtí na území městské části Praha 9. Okružní trasa vede od stanice metra Vysočanská vzhůru do starého Proseka, parkem Přátelství na Proseku, přes Střížkov, a poté kolem přírodní památky Prosecké skály sestupuje z prosecké plošiny k Rokytce a do parku Podviní.

Trasa je většinou vedena vedlejšími ulicemi města, nebo po kvalitních cestách a pěšinách. Vzhledem k tomu, že vede v blízkosti tří stanic metra (Vysočanská, Prosek, Střížkov) a několika zastávek autobusu MHD a tramvaje, je možné ji na mnoha místech přerušit.

Návštěvu jinak velmi pěkné, kvalitně připravené a zajímavé stezky místy bohužel komplikuje špatně provedené značení; v první cca polovině trasy je vše v pořádku a vzorové, ale od stanice metra Střížkov se kvalita značení radikálně zhorší, značky chybějí na křižovatkách a odbočkách, jsou vidět střídavě pouze v jednom směru (většinou opačném), občas jsou nekompletní (pouze bílé čtverce, bez šikmého zeleného pruhu), navíc trasa místy vede jinudy, než je vyznačeno v plánku.

ZDROJ: www.stezky.info

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí