zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ČEPS a Česká fotovoltaická průmyslová asociace hledají řešení

23.02.2010
Solární energie
ČEPS a Česká fotovoltaická průmyslová asociace hledají řešení

V souvislosti s aktuálním vývojem v oblasti elektroenergetiky se uskutečnila schůzka zástupců České fotovoltaické průmyslové asociace (CZEPHO) s představiteli společnosti ČEPS. Cílem jednání bylo vyjasnění vzájemných stanovisek a zhodnocení možností součinnosti při hledání společného řešení současného stavu. Výsledkem schůzky je dohoda o spolupráci a na vyřešení této situace do poloviny března.(ilufoto)

Jedním z klíčových závěrů setkání je shoda na nutnosti nastavit jasná a přísnější pravidla, především při udělování povolení k připojení do distribuční soustavy. "Za značnou částí již vydaných povolení totiž stojí spekulanti, kteří mají zásadní podíl na současné situaci, ze které navíc profitují. Všichni ostatní jsou tím samozřejmě poškozeni," zdůrazňuje Jaromír Řehák, předseda představenstva CZEPHO.
Soulad panuje také v definici společného cíle, kterým je nalezení efektivního řešení přijatelného pro všechny zainteresované strany. "Věříme, že takové řešení je dosažitelné v dohledné době," uvádí Ing. Petr Zeman, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEPS. "Jedním z prvních společných kroků je přizvání zástupců distribučních společností ČEZ a E.ON k otevřené diskusi se zástupci CZEPHO a ČEPS."

Neplaťte za elektřinu, vyrobte si vlastní!
www.solarni-panely-tesla.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí