zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tři ministři životního prostředí se sejdou na semináři k politice ochrany klimatu

03.03.2010
Klimatické změny
Tři ministři životního prostředí se sejdou na semináři k politice ochrany klimatu

Ministr životního prostředí Jan Dusík a dva bývalí ministři životního prostředí Ladislav Miko a Martin Bursík vystoupí zítra na semináři Politika ochrany klimatu: cesta z Kodaně, věnovaném ochraně klimatu a otázkám, jakým směrem se ubírat po klimatickém summitu v Kodani 2009.

Hlavním cílem semináře je diskuze nad nenaplněnými očekáváními kodaňského summitu a nad dalším postupem vyjednávání mezinárodní klimatické dohody. Na programu je rovněž domácí i evropská politika ochrany klimatu v souvislosti s přechodem na nízkouhlíkovou, energeticky šetrnou ekonomiku.

Seminář zahájí ministr životního prostředí Jan Dusík. Mezinárodní kontext jednání o klimatu budou spolu s ním diskutovat Sascha Müller-Kraenner, zástupce americké organizace The Nature Conservancy, Martin Bursík, poslanec a bývalý ministr životního prostředí a Ketil Karlsen, hlavní poradce pro otázky vyjednávání o klimatu dánského Ministerstva zahraničních věcí.

Důsledky kodaňského summitu pro evropskou a především domácí politiku a ekonomiku budou poté diskutovat Ladislav Miko, ředitel pro ochranu přírodních zdrojů Evropské komise a bývalý ministr životního prostředí či Vojtěch Kotecký, programový ředitel Hnutí Duha.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí