zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Program zelených: boj s korupcí a chytrá ekonomika

09.03.2010
Politika
Program zelených: boj s korupcí a chytrá ekonomika

Strana zelených vsadí v květnových parlamentních volbách na boj s korupcí, "chytrou" zelenou ekonomiku, zvýšení ochrany ovzduší a investice do vzdělání, vědy a kultury. Na tiskové konferenci po včerejším zasedání republikové rady to řekl předseda strany Ondřej Liška.

Zelení chtějí prosazovat zveřejňování veřejných zakázek na internetu, zrušení anonymních akcií a zavedení centrálního registru uchazečů o veřejné zakázky.

"Chytrá" zelená ekonomika podle Lišky neplýtvá a investuje do energetických úspor, moderních, energeticky nenáročných technologií. Na ekonomické části programu spolupracovali zelení s ekonomy Miroslavem Zámečníkem a Tomášem Sedláčkem. Strana chce zajistit pokračování podpory ekologického vytápění, je proti prolomení limitů povrchové těžby uhlí, odmítá privatizaci a tunelování státních lesů a chránit chce zemědělskou půdu zvýšením poplatků za její vynětí z půdního fondu.

Subvence do školství chtějí zelení zvýšit z devíti na 12 procent, což je podle Lišky zlomek každoročního zisku polostátní firmy ČEZ. Státní fond kultury chtějí oddlužit penězi z hazardu.

Strana podle Lišky vynaloží na volební kampaň pět milionů a další miliony, které očekává od dárců. Voliče by měly zeleným přivábit také osobnosti, například exprezident Václav Havel.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí