zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Program zelených: boj s korupcí a chytrá ekonomika

09.03.2010
Politika
Program zelených: boj s korupcí a chytrá ekonomika

Strana zelených vsadí v květnových parlamentních volbách na boj s korupcí, "chytrou" zelenou ekonomiku, zvýšení ochrany ovzduší a investice do vzdělání, vědy a kultury. Na tiskové konferenci po včerejším zasedání republikové rady to řekl předseda strany Ondřej Liška.

Zelení chtějí prosazovat zveřejňování veřejných zakázek na internetu, zrušení anonymních akcií a zavedení centrálního registru uchazečů o veřejné zakázky.

"Chytrá" zelená ekonomika podle Lišky neplýtvá a investuje do energetických úspor, moderních, energeticky nenáročných technologií. Na ekonomické části programu spolupracovali zelení s ekonomy Miroslavem Zámečníkem a Tomášem Sedláčkem. Strana chce zajistit pokračování podpory ekologického vytápění, je proti prolomení limitů povrchové těžby uhlí, odmítá privatizaci a tunelování státních lesů a chránit chce zemědělskou půdu zvýšením poplatků za její vynětí z půdního fondu.

Subvence do školství chtějí zelení zvýšit z devíti na 12 procent, což je podle Lišky zlomek každoročního zisku polostátní firmy ČEZ. Státní fond kultury chtějí oddlužit penězi z hazardu.

Strana podle Lišky vynaloží na volební kampaň pět milionů a další miliony, které očekává od dárců. Voliče by měly zeleným přivábit také osobnosti, například exprezident Václav Havel.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí