zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Dusík navštívil Krkonošský národní park

09.03.2010
Příroda
Ministr Dusík navštívil Krkonošský národní park

Krkonošský národní park navštívil o uplynulém víkendu ministr životního prostředí Jan Dusík. "Ministr Dusík se zajímal o aktuální záměry a projekty Správy KRNAP, seznámil se se současným stavem záměru odkoupit a asanovat Labskou boudu a vyzkoušel také na vlastní kůži náš zooprogram Jelen lesní - seznamte se," říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Jan Dusík podpořil, stejně jako oba jeho předchůdci ve funkci - Martin Bursík a Ladislav Miko, záměr Správy KRNAP odkoupit Labskou boudu s cílem ji asanovat (zbourat) a na jejím místě postavit nový, mnohem menší objekt, který by sloužil na krkonošských hřebenových pláních turistům.

"Ten záměr je logický a správný. Labská bouda je objekt, který nepatří do nejcennější zóny národního parku ani svým objemem a velikostí, ani technickými parametry. Budova je v takovém technickém stavu, že je jen otázkou času, kdy se stane značnou ekologickou hrozbou pro jeden z nejcennějších přírodních koutů České republiky," říká Jan Dusík. "S ředitelem Hřebačkou jsme se shodli na tom, že projekt musí obsahovat všechny tři fáze - tedy odkup, zbourání i stavbu nové turistické boudy či spíše útulny, která bude mnohem menší a bude sloužit spíše jako nouzová zastávka a občerstvovna pro turisty a běžkaře," vysvětluje Jan Dusík.

"Ministerstvo i správa parku budou pokračovat v jednáních s dosavadními vlastníky o kupní ceně, která by měla zohlednit i reálnou situaci na trzích nemovitostí a skutečnou tržní hodnotu Labské boudy," dodává ministr Dusík.

V neděli ráno se ministr vypravil zoobusem Správy KRNAP do přezimovací obůrky na Lysečinách, kde jej Michal Skalka ze Správy KRNAP provedl krkonošským koprogramem Jelen lesní - seznamte se. "Musím říct, že vidět divoká zvířata téměř na dosah ruky byl úchvatný zážitek pro mě, i pro mého dvouletého syna. Myslím, že pro děti je takový program k nezaplacení," ocenil tuto část ekovýchovné nabídky Správy KRNAP ministr Jan Dusík.

Zdraví

Petra Roubíčková
tisková mluvčí

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí