zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

E15: Vyhláška, která by zvýšila limity hluku, nebude

12.03.2010
Hluk
E15: Vyhláška, která by zvýšila limity hluku, nebude

Vyhláška ministerstva zdravotnictví, která by zvýšila noční i denní limity hluku o pět decibelů, podle deníku E15 nebude. "Vyhlášku úřednické vládě ke schválení už nedoručím," řekla ministryně zdravotnictví Dana Jurásková s tím, že schvalovací řízení zastavila.
E15 připomíná, že připravovaný dokument se setkal s odporem nejen různých iniciativ, ale i hygienických stanic. Přijetí vyhlášky není pravděpodobné ani po volbách, píše deník - ČSSD, která s náskokem vede ve volebních preferencích, se k ní totiž staví odmítavě. "Nevidím jediný důvod, proč zvyšovat hlukové limity," řekl stínový ministr pro životní prostředí Petr Petržílek. Podle něho je ohrožení lidských sídel hlukem třeba řešit jinak - odklonem silnic nebo obchvaty kolem měst.
E15 píše, že nepřijetí vyhlášky potrápí kraje a města, která jsou vlastníky komunikací nižších tříd procházejících hustě obydlenými oblastmi. Velké problémy má zejména Praha. Město teď řeší problémy s hlukem například při stavbě spojky vnějšího pražského okruhu a napojení na dálnici D1 v okolí Běchovic, stížnosti na nadměrný hluk v centru magistrát nedávno vyřešil omezením maximální rychlosti na několika komunikacích. S velkými hlukovými zátěžemi zápolí i některé stavby na severu Moravy.
Vládní nařízení z roku 2006 stanoví maximum pro venkovní hluk z hlavních silnic na 60 decibelů ve dne a 50 v noci. Podle původních představ se obě hodnoty měly zvýšit o pět decibelů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Bílé Karpaty (hranice ČR/SR tábor Polana - Vrbovce/Javorník)
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí