zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letos soutěžíme na téma Stromy

15.03.2010
Příroda
Letos soutěžíme na téma Stromy

Správa Chráněné krajinné oblasti Blaník ve spolupráci s Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim a Domem dětí a mládeže Benešov pořádají již tradičně k nadcházejícímu Dni Země 2010 soutěž na vybrané téma. Soutěž, která má literární a výtvarnou část, je určena pro žáky a studenty základních a středních škol okresu Benešov.

Píšeme i malujeme
Pro letošní sedmnáctý ročník literární části a jubilejní, dvacátý ročník výtvarné části soutěže organizátoři zvolili téma "Stromy". Svá díla děti za pomoci učitelů zasílají do 9.4.2010 do Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim, kde je v dubnu vyhodnotí odborná porota. Autoři nejlepších prací budou odměněni věcnými cenami.

Stromy
V rámci letošního tématu soutěže mohou děti ztvárnit stromy v nejrůznějších podobách. Mohou se zde objevit staré stromy, jako letití pamětníci dávných věků, stromy jako součást lesa, stromy v různých barvách v závislosti na ročních obdobích, ale i stromy jako poskytovatelé potravy a úkrytu pro další rostliny i živočichy.

Soutěžní práce uvidíte na výstavě
V Domě dětí a mládeže v Benešově budete moci shlédnout všechny soutěžní práce. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží v pondělí 19.4.2010 ve 13,30 hod. a potrvá až do 5.5.2010. Cílem soutěže je propagace ochrany přírody na okrese Benešov a podpora uměleckého projevu dětí.

Bc. Ivana Křížová
Správa CHKO Blaník
Vlašimská 8
257 06 Louňovice pod Blaníkem
tel.: 317 852 654
blanik@nature.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí