zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pavel Baroch: Daň za neekologické topení? Stranám se moc nezamlouvá

19.03.2010
Ovzduší
Politika
Vytápění, zateplení
Pavel Baroch: Daň za neekologické topení? Stranám se moc nezamlouvá

Praha - Za TOP 09, která míří podle předvolebních průzkumů do nové sněmovny, poprvé veřejně vystoupila jedna z jejích nejvýraznějších osobností - mezinárodně uznávaný odborník Bedřich Moldan, hlavní autor ekologického programu strany.
Podle Moldana je jednou z hlavních priorit zlepšit znečištěné ovzduší v zemi. "Každý rok kvůli tomu zemřou desítky tisíc lidí," řekl Moldan, první český polistopadový ministr životního prostředí.
Senátoru Moldanovi, který po dlouhých letech opustil ODS, se ovšem příliš nezamlouvá plán ministerstva životního prostředí na zavedení poplatku za staré, neekologické kotle. Ministerstvo pokládá "smogovou daň" za jeden z prostředků, jak tlačit na obyvatele především menších obcí, aby si pořídili šetrnější vytápění, které nebude otravovat vzduch.
Ve stejném duchu přitom hovoří i ekologičtí lídři dvou nejvlivnějších stran - ODS a ČSSD. Návrh nového zákona o ochraně ovzduší, který se zavedením "daně na kotle" počítá, tak má zatím podporu jen Strany zelených, jejíž účast v nové sněmovně je nejistá.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí