zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyšla Priorita číslo tři

24.03.2010
Obecné
Vyšla Priorita číslo tři

Aktuální číslo časopisu Priorita přináší reportáž ze zasedání řídícího výboru, který schválil XI. výzvu. Zaznamenána je i diskuze členů výboru o rychlosti čerpání evropských peněz stejně jako následná diskuze Rady SFŽP ČR o navrhovaných změnách hodnotících kritérií při zadávání veřejných zakázek na stavební práce v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Priorita se rovněž věnuje nové verzi Evidenčně dotačního systému a správy majetku ve vlastnictví státu (EDS/SMVS), který je podle všech, kteří s ní přicházejí do styku, ještě méně přátelská k uživatelům, než byla verze předchozí. Prý je dokonce tak nepřátelská, že po mnoha upozorněních ze strany Ministerstva životního prostředí na neuspokojivou situaci zaslal nedávno ministr životního prostředí ministrovi financí Eduardu Janotovi dopis, v němž konstatuje nevhodnost aplikace systému EDS/SMVS pro sledování projektů Operačního programu Životní prostředí a předkládá několik návrhů možných řešení.

V aktuální Prioritě vám také představíme, jak to chodí na Poradenském a informačním místě v Plzeňském kraji, které zajišťuje občanské sdružení ENVIC. A podle jeho vedoucího publicity pana Tomáše Poppa je zaměřeno zejména na prioritní osy 1, 2, 3 a 4. Přičemž prioritní osu 4 realizuje ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Úhlava.

Podíváme se však i do zahraničí, konkrétně do Švédska. Z rozhovoru zástupce Státního fondu životního prostředí ČR v Bruselu Josefa Jarého se mimo jiné dozvíte, že první energetická daň ve Švédsku byla zavedena v roce 1924 na benzín, další na naftu v roce 1937.

Priorita 3/2010

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí